Sebastian czyli… – Konkurs!

by Agata on 06/09/2011 · 25 comments

Post image for Sebastian czyli… – Konkurs!

Zgodnie z waszym głosowaniem na naszej stronie na Facebooku w dzisiejszym konkursie do wygrania będzie książka… „Sebastian czyli przygody błazna” – Philip Caveney

Zadanie konkursowe:

Już za kilka dni będziemy obchodzić „Dzień dobrej wiadomości” dlatego mam dla Was zadanie specjalne! spróbujcie napisać dobrą wiadomość, która mogła by się ukazać w ten dzień np. w gazecie z  dobrymi wiadomościami lub w telewizyjnym dzienniku. Może to być dobra wiadomość odnośnie polskich piłkarzy (np. że dziś wygrają mecz z Niemcami ) lub np. dobra wiadomość odnośnie wprowadzenia od przyszłego roku wakacji, które trwać mają 5 miesięcy ;-) Liczę na Waszą twórczość i kreatywność. Wiadomości ta powinna składać się z max 5 zdań.

Nagroda w konkursie:

Nagrodą jest jeden egzemplarz książki: „Sebastian czyli przygody błazna”

Pełna fantastycznych przygód opowieść o Sebastianie, zrodzonym z ojca ? człowieka i mamy ? elfa. Po śmierci taty, nadwornego błazna, sympatyczny choć ponury chłopiec chce pójść w jego ślady, choć w ogóle się do tego nie nadaje. Wraz ze swym dzielnym bawołem Maksem wyrusza do kraju króla Septimusa. Po drodze zakochuje się w księżniczce Kerin, znanej z ciętego języka. Nie wie, że Septimus zamierza pozbyć się Kerin, by nie mieć konkurentki do tronu… Przewrotny humor, niebanalne pomysły, szybkie tempo.

Termin:

Konkurs potrwa od: 6.09. 2011 – 8.09.2011
Wyniki ogłosimy: 9.09.2011 r.

Zasady:

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 18.06.2011r. tu na blogu oraz na naszej stronie na Facebooku.

Z zwycięzcą konkursu skontaktuje się mailowo, dlatego pod waszymi wypowiedziami proszę o pozostawienie adresów mailowych do kontaktu.

Jeżeli w okresie 30 dni od zakończenia konkursu, nagrodzona osoba nie przekaże danych niezbędnych do wysyłki nagrody, nagroda konkursowa zostanie przekazana do kolejnego konkursu.


{ 25 comments }

Izabela Wrzesień 6, 2011 o 17:01

Fantastyczna wiadomość dla wielbicieli książek! Prezydent RP podpisał właśnie ustawę pozwalającą godnie uczcić dzień 23 kwietnia, który jest – przypomnijmy – dniem książki. Tego dnia – niezależnie od dnia tygodnia – wszystkie księgarnie muszą stać otworem dla użytkowników, a książki mają być dostępne za darmo. Prezydent RP deklaruje w ustawie, że czystki w księgarniach spowodowane przez miłośników książek zostaną pokryte przez skarb państwa. Ustawa ma na celu propagowanie czytelnictwa w Polsce i zaszczepianie miłości do książek. A zatem… zostaje jeszcze tylko 7 miesięcy z małym haczykiem na sporządzenie listy bestsellerów niezbędnych w domowych biblioteczkach.

Izabela Wrzesień 6, 2011 o 17:02

aha, mail:
izaszyma@op.pl

Izabela Wrzesień 6, 2011 o 17:13

Prezydent RP podpisał właśnie ustawę pozwalającą godnie uczcić dzień 23 kwietnia, który jest – przypomnijmy – dniem książki. Tego dnia – niezależnie od dnia tygodnia – wszystkie księgarnie muszą stać otworem dla użytkowników, a książki mają być dostępne za darmo. Prezydent RP deklaruje w ustawie, że czystki w księgarniach spowodowane przez miłośników książek zostaną pokryte przez skarb państwa. Ustawa ma na celu propagowanie czytelnictwa w Polsce i zaszczepianie miłości do książek. A zatem… zostaje jeszcze tylko 7 miesięcy z małym haczykiem na sporządzenie listy bestsellerów niezbędnych w domowych biblioteczkach.

izaszyma@op.pl

Michał Wrzesień 6, 2011 o 17:39

Pomysł fajny, ale niestety biorąc pod uwagę mentalność większości społeczeństwa, księgarnie były by puste, a czytelnictwo pozostało by na tym samym poziomie… Przypomina mi się historia sprzed lat (PRL), kiedy Niemcy wystawiali w małych miasteczkach lokalne piwa do degustacji, nasi rodacy zabierali wszystko skrzynkami, myślałem że się to zmieniło, ale niedawno na wyspach rozdawano żarówki energooszczędne, nie muszę pisać kto wpadł na pomysł żeby je sprzedawać, przedsiębiorczy z nas naród :)

Agata Wrzesień 7, 2011 o 15:04

Powiało nam optymizmem :D

Izabela Wrzesień 8, 2011 o 14:59

Ale może część czyta? Ja nie wyobrażam sobie życia bez książek

Gosia Wrzesień 6, 2011 o 17:23

W dzisiejszym Fuksie! W końcu człowiekowi udało się odnaleźć starożytne siedlisko wróżek, które z obawy przed tyranią ludzi zeszły do podziemnych jaskiń! Wkrótce mają odbyć się pokojowe rozmowy z ich przywódcą- sir Malcolmem Świstorękim, pierwszym dowódcą wróżkowej armii oraz mecenasem sztuki podziemnej. Nasi przedstawiciele chcą przekonać naszych małych przyjaciół, że pora wyjść z ukrycia i zaprzyjaźnić się z ludźmi- ta przyjaźń ma umocnić stosunki międzynarodowe (oraz tą łączącą nas z wróżkami) oraz zapewnić wróżkom ochronę i nietykalność, a także prawo bycia na równi z ludźmi. Drodzy przyjaciele, czas zacząć przekonywać te istoty, że nie jesteśmy źli i pragniemy je poznać i pokochać takimi, jakimi są!
vanillahotel89@autograf.pl

Izabela Wrzesień 6, 2011 o 17:52

Uwaga Uwaga! Niesamowita wiadomość dla wielbicieli książek: wszystkie księgarnie oszalały, nie wiadomo co się dzieje, ale ludzie chodzą zadowoleni. Otóż do każdej książki druga-dowolna gratis. Zjawisko zaobserwować możemy w każdej księgarni na terenie całego kraju. Kiedy? Oczywiście w dzień dobrej wiadomości.

Hania Stafiej Wrzesień 6, 2011 o 18:24

Dzięki szeroko zakrojonej akcji Facebooka i skargom pasażerów, PKP Przewozy Regionalne postanowiło podwyższyć standardy w toaletach pociągów pospiesznych. Od 30 września dla naszych klientów dostępny w WC będzie nie tylko papier toaletowy, ale też gazetownik z aktualnymi numerami Gazety Wyborczej, Faktu i Naszego Dziennika. W przypadku większej potrzeby po książki można zgłaszać się do dyżurki konduktorskiej.

hania.stafiej@gmail.com

Agata17ko Wrzesień 7, 2011 o 06:40

Najnowsze wieści z Ministerstwa Kultury i Literatury donoszą, że już od Stycznia 2012 roku Księgarnie będą działały tak jak biblioteki! Jak to możliwe? Od tej pory każdy czytelnik, który zarejestruje się na specjalnej stronie http://www.czytajzadarmo.pl będzie mógł wydrukować imienny bilet z 12 pustymi okienkami-co daje nam możliwość do comiesięcznego dorwania się do nowości książkowych. Pewnie zastanawiacie się po co te okienka i jak to będzie działać – a mianowicie w okienku na bilecie Księgarnia przybije swój stempel, co będzie rozliczało czytelników. To super wiadomość dla moli książkowych i nie tylko – z regulaminem akcji można zapoznawać się na stronie internetowej!

agata.17ko@wp.pl

EliZa Wrzesień 7, 2011 o 09:42

Ku ogólnej radości dziś dzień dobrej wiadomości.Więc spieszymy was poinformować,że politycy zaczynają ludzi szanować.I zrzekają się swoich diet na stałe,by z ludem się zjednać doskonale.Będą pracować jak każdy z nas a politykę jako hobby będą uprawiać jak znajda na nią czas!
eliza889@gmail.com

Frank Wrzesień 7, 2011 o 10:42

Księgarnie internetowe zdecydowały się na całoroczną darmową dostawę,by podnieść poziom czytelnictwa w Polsce.Polskie złoża gazu łupkowego okazały ogromne,ceny gazu drastycznie spadły,Polacy zainstalowali w autach instalację gazową i już nie kupują benzyny po 5 zł.Polska reprezentacja w hokeju czyli laskarze na trawie w końcu zdobyła mistrzostwo,curlingowcy też nie chcieli być gorsi i powtórzyli ich sukces.Polski uczony Witkacy Fado stworzył najlepszy komputer na świecie nazwany dzięcioł,który pokonał słynnego Deep Blue w szachy,tego samego ,który pokonał Kasparowa.

Marcelina Wrzesień 7, 2011 o 11:33

Drogie Panie i Panowie! Chcę obwieścic wszem i wobec,że lato nigdy się nie skończy,że drzewa nigdy nie przestaną owocowac,a słońce nigdy nie zajdzie! Wiadomośc ta pochodzi z ostatniej chwili,przekazana została przez Instytut Dobrego Samopoczucia! Zatem radujmy się!:-)

Ania Wrzesień 7, 2011 o 13:11

Drodzy obywatele i obywatelki, nadszedł czas przełomu w kontaktach z istotami pozaziemskimi. Grupa najwybitniejszych naukowców zdołała nawiązać i utrzymać więzi z prawdziwymi kosmitami, ponieważ w stosunkach z naszymi ,,przyjaciółmi” okazujemy pełen szacunek, niczemu się nie dziwimy i wszystkim potakujemy. Żadnych bójek, strajków ani demonstracji, ani też protestów ekologów, wszystko załatwiamy po cichu, żeby nasi przyjaciele nie zechcieli przypadkiem pozbawić życia połowy ludzkości (trochę porywczy to oni są, ale takie ich prawo!) oraz korzystamy ze światowych dobrodziejstw, uczymy się nowych języków i pokonujemy zaistniałe bariery (te cenowe także!). Pokazujemy się z jak najlepszej strony (tyłem? przodem? może bokiem?, pracujemy nad prezencją, a dzieciom wpajamy przekonanie o równości ras . Wszyscy zwolennicy teorii o ,,obcych” tryumfują – zielone ludziki istnieją naprawdę, a w dodatku okazali się naszymi przyjaciółmi!

anulka2607_18@o2.pl

Gosia Wrzesień 7, 2011 o 15:49

Nasze przypuszczenia potwierdziły się! Dnia dzisiejszego, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) przyznała, że niedawno na terenie Presji dokonali cudownego znaleziska! W ich ręce trafił Wishenir- legendarny kamień spełniający jedno życzenie każdego człowieka! Nie ważne czy pragniesz przywrócić do życia swojego ukochanego, czy może marzysz o swoim własnym królestwie- wystarczy, że wypowiesz prośbę trzymając kamień w dłoniach a dostaniesz to, czego pragniesz. Wystarczy udać się do Waszyngtonu- głównej siedziby NASA gdzie czeka cię początek nowego życia!

horabmg@gmail.com

Monia Wrzesień 7, 2011 o 17:51

Najnowsze doniesienia z kraju!
Już od dawna w pewnych kręgach słychać było w wzrastających cenach paliw na naszym rynku. Jednak rząd przychylił się do prośby większości mieszkańców naszego kochanego kraju i postanowił, że w każdą niedzielę w miesiącu wrześniu, ceny paliw spadną do zera! Ponieważ jednak zapasy darmowego paliwa będą ograniczone, apelujemy o zdrowy rozsądek obywateli i sprawiedliwy podział między mieszkańców. O przebiegu i zakończeniu akcji będziemy Państwa informować w kolejnych wydaniach naszej gazety.

onlyme30@o2.pl

Hanka Wrzesień 8, 2011 o 06:00

Uwaga- tylko dzisiaj wielka promocja w sklepach Real-nie-Virtual! Przynieś swój stary, zużyty nick w pakiecie z hasłem dostępu, wrzuć go do urny stojącej przy wejściu do sklepu, a w zamian otrzymasz zupełnie nowy, nie używany zestaw czułości :2 uściski, pięć pocałunków, cztery spojrzenia głęboko w oczy, kilo empatii i roczny zapas tolerancji! W zestawie dodatkowo akcesoria: całkowicie żywy i namacalny człowiek, na którym można wypróbować otrzymane produkty, oraz instrukcja obsługi. Gwarancja obejmuje zarówno gorycz zawodu, jak i satysfakcję z osiągnięcia porozumienia, a także dwuletni okres serwisowania u psychoanalityka waszego kruchego, świeżo powstałego związku. Reklamacji nie uwzględniamy!

Ignam Wrzesień 8, 2011 o 11:33

Pierwsza strona Gazety Wyborczej.
Przełomowe odkrycie !

Pracująca w tajemnicy grupa niezależnych młodych naukowców odkryła uniwersalny lek. Lek działa podobnie jak program komputerowy skanujący dysk twardy komputera – po zaaplikowaniu rozprzestrzenia się w organizmie człowieka i naprawia wszelkie uszkodzenia. Tym samym lek jest skuteczny zarówno w przypadku zwykłego przeziębienia, jak i nieuleczalnych (dotąd) chorób. Proponowana cena dawki to 1 zł.
Niestety, jak każda rewolucyjna zmiana, również ta niesie ze sobą drobne niedogodności, osoby dotychczas pracujące w służbie zdrowia zapraszamy do urzędów pracy celem przekwalifikowania :)

Ignam Wrzesień 8, 2011 o 11:34
Agata Wrzesień 8, 2011 o 15:29

Dobra wiadomość dla wszystkich marzycieli! Od teraz można w każdej chwili przenieść się do świata opisanego w Waszych ulubionych książkach dzięki specjalnemu zaklęciu dostępnemu w sklepach Tesco. To Wy wybieracie czy stajecie się jednym z bohaterów lub jesteście zupełnie nową postacią. Plusy: nie ma żadnych limitów, jesteś tam kiedy chcesz i jak długo chcesz, od teraz masz dwa życia w jednym! Miłej zabawy i przygód życzy sieć Tesco.

Agata Wrzesień 8, 2011 o 15:30

Zapomniałam podać e-mail: agdzia13@interia.pl

Daniela Wrzesień 8, 2011 o 15:35

Uwaga, uwaga, mamy świetną wiadomość dla wszystkich ciekawskich! Wynaleziono wehikuł czasu o niezaprzeczalnej skuteczności. Już za kilku dni wehikuły pojawią się w każdym mieście w Polsce, a korzystanie z nich jest zupełnie darmowe. Możecie odwiedzić przeszłość i poznać swoich przodków lub przyszłość i uniknąć wielu błędów życiowych. Na co czekacie, pytajcie burmistrzów o wehikuł i podróżujcie w czasie!!!

daniela-danka@o2.pl

Krysia Wrzesień 8, 2011 o 16:20

Dobry wieczór Państwu Gertruda Ciamajda. Skrót najświeższych wiadomości:
Polityka: Sejm uchwalił ustawę wydłużającą wakacje do 4 miesięcy w roku.
Gospodarka: Ceny paliwa spadły do 2 zł za litr.
Kultura: Blog Książki Młodzieżowe został uznany Najlepszym Blogiem Roku 2011
Sport: Adam Małysz zaprzeczył pogłoskom, że jakoby kończy karierę.

porownywarka Październik 28, 2011 o 16:14

Właśnie takich informacji poszukiwałem, teraz wszystko mi się rozjaśniło ;)

Jan Zembicki Październik 29, 2011 o 00:21

Dziękować za radę. Nawet do głowy mi nie przyszło że można to tak wykorzystywać. No nic, czas na wpisy., poczekać i popatrzeć na efekty.

Comments on this entry are closed.

Previous post:

Next post: