Wielofunkcyjny wózek dziecięcy – czyli tak naprawdę jaki?

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy - czyli tak naprawdę jaki?

Wielofunkcyjny – co to oznacza? Wózek dziecięcy powinnien być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy, aby rodzice nie musieli martwić się o wygodę swojej pociechy. Codzienne spacery oraz małe i duże podróże wózkiem powinny być przyjemnym rytuałem, który służy dotlenianiu i rozwijaniu dziecka, w tym również jego ciekawości świata. W ofercie sklepów internetowych można znaleźć określenie “wielofunkcyjny” wózek dziecięcy. Wiele funkcji – czyli ile, dwie, trzy, a może cztery?

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy

Pod pojęciem wielofunkcyjnego wózka dla dzieci kryją się wózki, które składają się z:

  • wersji głębokiej – stelaż z gondolą,
  • wersji spacerowej – z dodatkowym siedziskiem.

Wózek głęboko-spacerowy, czyli dwufunkcyjny, to jedno z popularniejszych rozwiązań wybieranych przez rodziców.

Wózki trzyfunkcyjne, czyli 3w1

Wózki określane tym mianem to wózki głęboko-spacerowe powiększone o dodatkowy fotelik samochodowy. Jego specjalna konstrukcja umożliwia wpięcie go na stelażu wózka w miejsce gondoli. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób przenieść śpiące dziecko z samochodu na wózek i udać się na zakupy czy spacer z wózkiem.

Wózki czterofunkcyjne

Wózki 3w1, które dodatkowo zostały wyposażone w specjalną bazę pod fotelik, to wózki czterofunkcyjne. Wspomniana baza zapewnia łatwe i wygodne wpięcie fotelika do samochodu za pomocą systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa. Warto pamiętać, aby foteliki z wózków wielofunkcyjnych montować tyłem do kierunku jazdy, na środkowym miejscu pasażera. Jest to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *