Akcesoria do wózków

Akcesoria do wózków

Akcesoria do wózków często są już załączone w zestawie lub z opcją do dodatkowego kupienia. Do dodatkowych elementów, które mogą okazać się w późniejszym czasie niezastąpione należy:

  • torba pielęgnacyjna – niezbędna do schowania dodatkowych pieluszek, chusteczek czy napoju dla dziecka,
  • uchwyt na kubek,
  • pokrowce na koła – przydatne przy przewożeniu wózka w bagażniku samochodu.

Ochrona przed deszczem i mrozem

Dbając o pełen komfort swojego dziecka, warto również wyposażyć się w akcesoria, które ochronią naszą pociechę przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. W okresie jesienno-zimowym niezbędny może okazać się dodatkowy śpiworek, który uchroni dziecko przed utratą ciepła, oraz mufka na dłonie dla mamy. Z kolei osłona przed deszczem pomoże osłonić maluszka przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem. W lecie z pewnością przyda się moskitiera oraz parasolka przeciwsłoneczna.

Dodatki i coś jeszcze?

Zanim kupicie wózek dla dziecka warto jeszcze spojrzeć na wielkość i dostępność kosza, który znajduje się pod wózkiem. Po jakimś czasie kosz może się okazać niezwykle przydatnym dodatkiem, do którego włożysz zakupy, jedzenie, picie czy kurtkę.

O czym należy pamiętać przed kupnem wózka?

Wózek dziecięcy musi spełniać niezbędne testy i osiągać w nich wysokie wyniki. Jednak oprócz tego, warto przeprowadzić również swoje testy. Sprawdź szybkość i sprawność blokowania kół, zobacz czy możesz złożyć wózek jedną rękę, czy łatwo się składa, czy jest lekki, a także czy zmieści się w bagażniku samochodu. Ponadto, sprawdź dokładnie jaka jest trudność odpięcia szelek – najlepiej, aby były trudne do odpięcia dla dziecka, a łatwe dla rodzica.