Buty zdrowotne dla każdego

Buty zdrowotne dla każdego

Wady stóp są bardzo powszechnym problemem, dlatego powstały specjalistyczne buty ortopedyczne. W sklepach medycznych znajdziemy zarówno damskie buty zdrowotne, męskie, jak i dziecięce. Chronią przed urazami mechanicznymi, a także korygują wady kończyn dolnych. Zapewniają ulgę w dolegliwościach bólowych stóp i kręgosłupa, a także stabilizację i odpowiednią postawę stopy. Obecnie producenci skupiają się nie tylko na walorach medycznych, ale również na wyglądzie obuwia. Dzięki temu znajdziemy modele, które można nosić na co dzień lub do odświętnego stroju.

Dlaczego kobiety częściej borykają się z problemami stóp?

Kobiety bardzo często cierpią na wady stóp. Deformacje pojawiają się najczęściej w konsekwencji wyboru niedopasowanego obuwia. Szczególnie niekorzystnie wpływa noszenie butów na obcasie, jednak również płaskie obuwie w nieodpowiednim rozmiarze może doprowadzić do poważnych schorzeń stóp. Przyczyną problemów może być także nieprawidłowa pielęgnacja – stosowanie pumeksów czy złuszczających skarpetek. W sklepach medycznych znajdziemy wiele modeli damskich butów zdrowotnych.

Prawidłowa podstawa od dziecka

W sklepach medycznych znajdziemy nie tylko duży wybór damskich butów ortopedycznych, ale również dziecięcych. U wielu małych dzieci pojawia się deformacja stopy, która powstaje na skutek nauki chodzenia lub częstych upadków, kiedy kości i chrząstki są jeszcze bardzo kruche i delikatne. Warto w takim wypadku już na początkowym etapie życia stosować buty terapeutycznie lub profilaktycznie.