Czym zdrowo karmić swojego pupila

Czym zdrowo karmić swojego pupila

Od zawsze człowiek chciał udomawiać i dbać o własne zwierzę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera pełnowartościowe karmy dla psów, które pozytywnie wpływają na ich zdrowie, samopoczucie, czy też kondycję skóry. Jak jednak w ogromie różnorodnych produktów wybrać ten faktycznie zdrowy i właściwy? Tego dowiesz się z niniejszej treści, w której zostanie podkreślone to, co powinna posiadać naturalna karma dla psa, a czego nie. 

Pełnowartościowa karma dla psa – unikaj tego składnika 

Z naturą nie wygrasz, a i po co z nią walczyć? Nasze czworonogi to mięsożercy i nic tego nie zmieni. Nic dziwnego, że pełnowartościowe karmy dla psów powinny posiadać właśnie najwięcej tego składnika (może on dojść do 50%, co jest nawet wskazane).

Nie znajdzie się go niestety w takich ilościach w tanich produktach, które można kupić w supermarketach, czy też w osiedlowych sklepach zoologicznych. Zamiast tego w składach można odnaleźć zboża – jednym słowem zbyteczne, a nawet niekiedy szkodliwe zapychacze. Zawarte w nich węglowodany z pewnością nie służą domowym pupilom i nieraz mogą prowadzić do:

  • problemów związanych z otyłością, 
  • wystąpienia reakcji alergicznych, 
  • złego samopoczucia zwierzęcia oraz problemów pokarmowych, 
  • nieprawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych. 

Dlatego właśnie sprawdzone i pełnowartościowe karmy dla psów znacznie wpływają na jakości, jak i długość ich życia. Należy je rozsądnie dobierać w oparciu o skład, jak i wiek, wagę, rasę oraz kondycję konkretnego psa. 

Dodatki do karmy – ważne są witaminy 

Odpowiednie jedzenia dla psa powinno zawierać coś więcej, niż samo mięso. Każdy organizm potrzebuje przecież do prawidłowego funkcjonowania witamin oraz różnego rodzaju minerałów, które można znaleźć w warzywach, ziołach, tłuszczach zwierzęcych, czy też w  wyciągach z małży nowozelandzkich. Supermarketowe mieszanki z pewnością nawet nie stały koło produktów takiej jakości. Można je odnaleźć w cenionych przez właścicieli czworonogów sklepach internetowych, gdzie dokładnie jest wyszczególniony ich skład.