Dlaczego warto wybrać fracht lotniczy?

Dlaczego warto wybrać fracht lotniczy?

Przenoszenie przedmiotu z punktu A do punktu B zawsze stanowiło problem. Oczywiście transport lądowy był pierwszą metodą wysyłania towarów. Wraz z rozwojem zmieniły się również metody transportu. Przesyłki lotnicze są najnowszą metodą wysyłki.

Prędkość i globalny zasięg

Fracht lotniczy i prędkość idą w parze. Gdy twój ładunek musi zostać szybko przewieziony, fracht lotniczy jest najszybszym dostępnym rozwiązaniem. Przesyłki międzynarodowe mogą zostać dostarczone z jednego kontynentu na drugi nawet w ciągu kilku godzin. Kurier zagraniczny może wysłać paczkę z Hongkongu do Delaware w ciągu 1-2 dni, podczas gdy ta sama dostawa drogą morską może zająć od 30 do 60 dni lub nawet dłużej.

Fracht lotniczy jest wyjątkowy, ponieważ może dostarczać paczki praktycznie wszędzie. Dziesiątki linii lotniczych obsługują ponad tysiące miejsc docelowych, a 5 najlepszych linii lotniczych (American Airlines, Air Canada, United, Delta, Turkish Airlines) lata do ponad 300 miejsc docelowych. Daje to przewagę lotniczą nad innymi środkami transportu – fracht morski nie może jeździć na lądzie, a fracht lądowy nie może pływać.

Wiesz kiedy otrzymasz przesyłkę

W przeciwieństwie do innych metod wysyłki, fracht lotniczy jest wysoce niezawodny – według danych z lotów, wskaźnik opóźnień przylotów w 2016 roku wynosił mniej niż 15%, a wskaźnik anulowania lotów był mniejszy niż 2% dla 5 najlepszych linii lotniczych. W rzeczywistości ta niezawodność umożliwiła firmom świadczącym usługi pocztowe zagwarantowanie dostawy z dnia na dzień przy użyciu frachtu lotniczego. Ładunki, które podróżują przez ocean, mają ogromny zakres dat dostaw. Ta zmienność terminów dostaw jest spowodowana czasem załadunku i rozładunku w portach, który może powodować wąskie gardło z powodu braku miejsca, sprzętu i maszyn lub siły roboczej.