Garść informacji o lampach bakteriobójczych

Garść informacji o lampach bakteriobójczych

Lampa bakteriobójcza to dzisiaj standardowe wyposażenie każdej przychodni, szpitala, laboratorium. Na chwilę obecną lampa bakteriobójcza jest najbardziej skutecznym sposobem na dezynfekcję nie tylko powietrza w placówkach medycznych.

Rodzaje lamp bakteriobójczych

Na rynku do wyboru są bardzo różne rodzaje lamp bakteriobójczych. Lampa bakteriobójcza bez względu na rodzaj bardzo skutecznie zabija nie tylko bakterie. Lampa bakteriobójcza UV unicestwia także wirusy oraz zarodniki pleśni i grzybów. Lampa bakteriobójcza UV oczyszcza powietrze także z roztoczy.

Lampa antybakteryjna pozwala skutecznie pozbyć się naprawdę wielu szkodliwych drobnoustrojów. Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp bakteriobójczych. Jednym z nich jest lampa bakteriobójcza przepływowa. Lampa bakteriobójcza przepływowa świetnie dezynfekuje powietrze. Lampa bakteriobójcza przepływowa może pracować w pomieszczeniach, w których przebywają pacjenci.

Czy lampy bakteriobójcze są bezpieczne?

Każdy sprzęt, a więc także lampy bakteriobójcze, powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Prawidłowo stosowana lampa UV bakteriobójcza nie stanowi żadnego zagrożenia nawet wtedy, gdy w jej sąsiedztwie przebywają ludzie czy zwierzęta. Lampa antybakteryjna pozwala skutecznie pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów.

Lampa antybakteryjna stosowana jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest sterylnie czyste środowisko. Lampa antybakteryjna to standardowe wyposażenie gabinetów zabiegowych, przychodni, izb przyjęć i oddziałów szpitalnych.