Jak zaprojektować zaproszenie ślubne?

Jak zaprojektować zaproszenie ślubne?

Jeśli uważasz, że wzór na zaproszenia na ślub to tylko formalność, to poważnie się mylisz. Zapraszając gości wyrażasz wobec nich szacunek i cześć. Od tego, jakie będą wzory zaproszeń ślubnych, kiedy podasz je gościom, zależy czy przyjdą na twój ślub, w jakim nastroju i z jakim prezentem.

Styl zaproszeń ślubnych

Styl, w jakim odbędzie się twój ślub, powinien znaleźć odzwierciedlenie w zaproszeniu. W przypadku krewnych starszego pokolenia w tym przypadku lepiej przygotować klasyczne zaproszenia ślubne wzory. Te powinny być podpisane nie tylko pięknie, ale także czytelnie i wyraźnie. Dlatego wielu nowożeńców nie spieszy się z ręcznym podpisywaniem zaproszeń, ale robią to za pomocą komputera. Możesz jednak skontaktować się ze specjalną firmą lub agencją ślubną, w której specjaliści przygotują dla Ciebie zaproszenia na ślub wzór.

Inną opcją jest zamówienie do pisania tekstu profesjonalnego kaligrafa. Jednak szybkie znalezienie takiej osoby najprawdopodobniej nie będzie takie łatwe.

Czas, miejsce i podróż

Zaproszenie musi wskazywać miejsce i godzinę rozpoczęcia i zakończenia ceremonii ślubnej, a także uroczysty bankiet. Pamiętaj, aby wpisać dokładny adres i wszystkie niezbędne punkty orientacyjne w tekście. Uważaj, wskazując na przykład, który transport najlepiej jest dostać się do urzędu stanu cywilnego lub restauracji.

Jeśli gość lub goście pochodzą z innego miasta, zapewnij nocleg lub rezerwację hotelu. Bardzo ważne jest, w jakim stylu zostanie napisane zaproszenie. Dopuszczalne jest kilka opcji dla różnych grup gości. Nieformalna forma jest dla bliskich przyjaciół, pełna szacunku dla krewnych, oficjalna dla kolegów z pracy. Adresat zaproszenia jest zawsze wskazywany na samym początku za pomocą jednego z przedrostków: szanowany, drogi lub ukochany (w zależności od stopnia związku lub bliskości tej osoby do Ciebie). Jeśli zaproszenie jest skierowane do małżeństwa, imię żony powinno zawsze być pierwsze.