Karma dla psa lub kota: jaką wybrać?

karma

Coraz więcej jest domów, w których członkami rodziny jest pies lub kot. Decyzja o adopcji czy kupnie czworonoga powinna być bardzo mocno przemyślana. Zwierzę nie jest zabawką, którą gdy się znudzi, można wyrzucić. Posiadanie psa lub kota to spore wydatki. Należy pamiętać, że psa czy kota nie można karmić resztkami ze swojego stołu.

Karmy dla psów i kotów: mokra czy sucha?

Sklepy zoologiczne oferują szeroki wybór karmy dla psów i kotów. Wśród nich są zarówno karmy mokre jak i suche. Również kocie karmy mogą być zarówno mokre, jak i suche. Każda z karm różni się ceną, ale też swoim składem. Cechą, która wyróżnia mokrą karmę jest to, że składa się ona z dużej ilości wody. Wybierając taką właśnie karmę nie trzeba pamiętać o tym, aby w psiej misce zawsze znajdowała się świeża i czysta woda. Mokre karmy dla psów opracowano przede wszystkim  z myślą o psach będących przedstawicielami małych ras. Nie oznacza to oczywiście, że nie można jej podawać psom dużych ras. Such karmy dla kotów wybierane są stosunkowo często, gdy karmienie kota taką właśnie karmą jest najmniej kosztowne, ale też najmniej dobre dla kota. Warto pamiętać, że większość kotów pije bardzo mało, dlatego też w trosce o kota ich właściciele powinni zdecydowanie stawiać na mokrą karmę.

Karma dla psów i kotów: o tym trzeba pamiętać

Przede wszystkim należy pamiętać, że kocie i psie karmy powinny być dostosowana do ich wieku. Innych składników potrzebuje szczeniak, a innych dorosły pies. Tak samo jest z karmami dla kotów. Zarówno karma dla psów i kotów powinny zawierać jak największą ilość mięsa.