Karma z supermarketu – nie rób tego psu

Karma z supermarketu - nie rób tego psu

Każdy właściciel czworonoga, dbający o jego dietę, kupuje pełnowartościowe karmy dla psów zazwyczaj w sprawdzonych i polecanych sklepach internetowych, szerokim łukiem omijając wszelkie supermarkety, czy też osiedlowe sklepy zoologiczne.

Placówki te, nie da się tego ukryć, już od dawna przestały zwracać uwagę na jakość artykułów dla zwierząt, a swoich klientów przekonują do nich tylko i wyłącznie niską ceną. Wartościowa karma dla psa to jednak coś więcej niż ładna fotografia, czy też urocza kampania marketingowa. Zapoznaj się z poniższą treścią i przekonaj się, dlaczego warto takich produktów szukać w internecie.

Skład mówi wszystko

Zdrowe karmy dla psów, nie da się ukryć, z pewnością nie kosztują 10 zł za kilo, gdyż składniki, które powinny się w nich znajdować, są najzwyczajniej w świecie dużo droższe. Do tak niskich kosztów przyzwyczaiły tysiące klientów supermarkety, którym produkty dostarczają duże koncerny.

Odpowiednie jedzenie dla psa powinno zawierać około 50% mięsa, którego nie spotka się w sieciowym asortymencie. Zamiast niego, aby uzupełnić czymś braki, dodaje się zboża, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia czworonoga, a nawet mogą go uczulić. Mimo tego tysiące klientów. bezwiednie podążających za reklamami i znanymi markami, nieświadomie kładzie je do swojego koszyka. 

Nie rozumiesz – nie kupuj 

Odpowiednio przygotowane karmy dla psów, ich skład oraz proporcje, nie są czarną magią, dlatego też każdy powinien z łatwością je odczytać, a ponadto zrozumieć. Jeżeli tak nie jest, to już wiadomo, że coś jest nie tak. Składy konstruowane są według stałej reguły – im więcej jakiegoś ingredientu, tym wyższą zajmuje on pozycję. Należy zwrócić uwagę na to, że powinien być on również jasno sprecyzowany. Określenia typu: zboża, produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje, czy też produkty pochodzenia roślinnego niczego absolutnie nie mówią.

Skoro nie wiadomo jakie składniki przypadają na tak opisaną karmę, to skąd można wiedzieć, czy jest ona dobra? Warto w takim przypadku postawić na profesjonalne sklepy internetowe, gdzie już w opisie produktów klient dowie się znacznie więcej. Czy warto? Oczywiście! Zdrowa i naturalna karma dla psa nie tylko wpłynie na jakość jego życia, ale i z pewnością na jego długość.