Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla dziecka?

Dzieci

Materac to jeden z tych elementów, które decydują o tym czy rano wstaniemy wyspani. Dobrze dobrany materac jest tak samo ważny dla dorosłych jak i dla dzieci. Bardzo często zadawanym pytaniem przez rodziców jest więc jak wybrać materac dla dziecka?

Jak wybrać materac dla dziecka, aby maluchowi dobrze się spało?

W przypadku kupowania materacyka dla niemowlaka bardzo ważna jest odpowiednia twardość. Niemowlęta zdecydowaną część swojego życia spędzają w pozycji leżącej. Dlatego też materac dla maluchów powinien być nowy. Materac zawsze po pewnym czasie odkształca się, przystosowując się do ciała użytkownika. Używany materac będzie bardzo dla malucha niewygodny, nie zapewni mu komfortowego snu. Wybierając materac do łóżeczka warto zwrócić uwagę na to, jaka jest twardość materaca. Ma ona bardzo duże znaczenie z uwagi na miękki jeszcze kościec dziecka. Bardzo miękki materacyk nie zapewni podparcia dla kręgosłupa i karku, bardzo twardy będzie mało komfortowy. Najlepszy będzie materac, który jest średnio twardy.

Jak wybrać materac dla dziecka: na to też zwróćcie uwagę

Podpowiadając jak wybrać materac dla dziecka, nie można zapomnieć o tym, że w sklepach są różne rodzaje materacy do dziecięcych łóżeczek. Do wyboru są między innymi materace sprężynowe, różnych rodzajów pianki, lateksowe. Dla niemowląt nie polecane są te pierwsze materace. Bardzo dobrze sprawdzają się piankowe (szczególnie te z pianki termoelastycznej) i lateksowe. Materac sprężynowy sprawdzi się dla starszego dziecka. Warto wiedzieć, że materac z lateksu naturalnego często uczula.