Rodzaje materacy dla dzieci

Łóżeczko

Maluch, który przyszedł na świat potrzebuje nie tylko ubranek, ale także szeregu różnego rodzaju akcesoriów. Na pewno potrzebne jest mu łóżeczko, które ma odpowiednio dobranym materacem.

Jaki pierwszy materac warto kupić?

Jedno z często zadawanych pytań przez świeżo upieczonych rodziców dotyczy tego, jaki pierwszy materac powinni kupić dla swojego dziecka. Postaramy się pomóc im znaleźć odpowiedź na to pytanie. Materac dla dziecka powinien być nowy. Wielu rodziców z oszczędności, ale też z niewiedzy decyduje się na używany materac dla dziecka. Nie jest to wskazane, gdyż na materacu pozostały odkształcenia po dziecku, które używało go wcześniej. Na takim materacu maluchowi będzie mało wygodnie, a pamiętajmy, że przez kilka miesięcy będzie on spędzał czas głównie na spaniu. Jaki pierwszy materac powinni kupić? Więcej podpowiedzi jaki pierwszy materac wybrać dla swojego dziecka rodzice mogą znaleźć w naszym wcześniejszym artykule „Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla dziecka?”.

Materace dla dzieci: jaki rodzaj wypełnienia wybrać?

Materace dla dzieci są w środku wypełniane różnymi materiałami. Chętnie kupowane są materace dla dzieci z wypełnieniem piankowym i lateksowym. Bardzo wielu rodziców wybiera dzisiaj materace dla dzieci, w których jako wypełnienia użyte zostały naturalne maty z łusek gryki, konopi albo lnu. Kupując materac do łóżeczka należy pamiętać o tym, że najlepszy dla kręgosłupa dziecka jest średnio twardy materac. Ostatnią kwestią jest obszycie materaca; im tkanina jest bardziej naturalne, tym oczywiście lepiej dla dziecka.