Substraty do grzybów egzotycznych

Substraty do grzybów egzotycznych

Są niezwykle zdrowe i smaczne – grzyby egzotyczne, substraty umożliwiają ich samodzielną uprawę. Hodowla grzybów egzotycznych to bardziej opłacalne rozwiązanie, niż zakup gotowego produktu. Bez ograniczeń można więc czerpać z ich dobroczynnych właściwości i wspaniałego smaku.

Grzyby egzotyczne – substraty

Uprawiając grzyby egzotyczne substraty znacznie przyspieszają cały proces. Składają się z grzybni oraz gotowego podłoża. Jedyne czego potrzeba poza tym, to odpowiedniej temperatury i miejsca – np. piwnicy, balkonu, czy ogrodu. W zależności od rodzaju grzyby mają różne wymagania odnośnie warunków i czasu uprawy. Najczęściej jednak potrzebują umiarkowanej temperatury, właściwego poziomu zacienienia oraz dużej wilgotności. Uprawa ich składa się z różnych etapów, trwających określoną liczbę dni.

Hodując we własnym zakresie grzyby egzotyczne substraty sprawiają, że są one łatwe w uprawie. Odpowiednio przystosowane podłoże do danego rodzaju grzybów, zapewnia właściwy przebieg wszystkich etapów ich wzrostu. Wyhodowane samodzielnie grzyby dają wiele możliwości. Nadają się do marynowania, suszenia i oczywiście do podawania na świeżo.