Wielofunkcyjny wózek dziecięcy – czyli tak naprawdę jaki?

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy - czyli tak naprawdę jaki?

Wielofunkcyjny – co to oznacza? Wózek dziecięcy powinnien być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy, aby rodzice nie musieli martwić się o wygodę swojej pociechy. Codzienne spacery oraz małe i duże podróże wózkiem powinny być przyjemnym rytuałem, który służy dotlenianiu i rozwijaniu dziecka, w tym również jego ciekawości świata. W ofercie sklepów internetowych można znaleźć określenie “wielofunkcyjny” wózek dziecięcy. Wiele funkcji – czyli ile, dwie, trzy, a może cztery?

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy

Pod pojęciem wielofunkcyjnego wózka dla dzieci kryją się wózki, które składają się z:

  • wersji głębokiej – stelaż z gondolą,
  • wersji spacerowej – z dodatkowym siedziskiem.

Wózek głęboko-spacerowy, czyli dwufunkcyjny, to jedno z popularniejszych rozwiązań wybieranych przez rodziców.

Wózki trzyfunkcyjne, czyli 3w1

Wózki określane tym mianem to wózki głęboko-spacerowe powiększone o dodatkowy fotelik samochodowy. Jego specjalna konstrukcja umożliwia wpięcie go na stelażu wózka w miejsce gondoli. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób przenieść śpiące dziecko z samochodu na wózek i udać się na zakupy czy spacer z wózkiem.

Wózki czterofunkcyjne

Wózki 3w1, które dodatkowo zostały wyposażone w specjalną bazę pod fotelik, to wózki czterofunkcyjne. Wspomniana baza zapewnia łatwe i wygodne wpięcie fotelika do samochodu za pomocą systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa. Warto pamiętać, aby foteliki z wózków wielofunkcyjnych montować tyłem do kierunku jazdy, na środkowym miejscu pasażera. Jest to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci.