Wózek dziecięcy dla bliźniaków – porównanie

Wózek dziecięcy dla bliźniaków - porównanie

Możecie nazwać się szczęśliwcami, którzy oczekują przyjścia na świat bliźniaków? Jeśli tak, już zacznijcie myśleć o kupnie odpowiedniego wózka dziecięcego. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych natkniecie się na szeroką ofertę wózków bliźniaczych w dwóch rodzajach:

  • jeden za drugim,
  • jeden obok drugiego.

Idealny wózek dziecięcy dla bliźniaków

Czym się różnią oba rodzaje wózków dziecięcych? O tym za chwilę. Odpowiedni wózek dla dziecka, bez względu na to, czy dla bliźniaków czy dla jedynaka, musi zapewnić Twojemu maluszkowi bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Co więcej, ważne jest, aby osoba prowadząca wózek również nie męczyła się jazdą. Codzienne spacery powinny być przyjemnością, a nie utrudnieniem i powodem do zmartwień.

Wózek jeden za drugim

Tramwaj lub tandem to inne określenia na wózek jeden za drugim. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy dzieci zdecydowanie różnią się temperamentem – jedno śpi, podczas gdy drugie woli eksplorować świat. To, co jest zaletą, może być również wadą tych wózków. Jedno z dzieci ma ograniczone pole widzenia, znajduje się za plecami swojego rodzeństwa, a przez to dzieci nie mają ze sobą kontaktu.

Wózek jeden obok drugiego

W wózkach dziecięcych o konstrukcji jeden obok drugiego, dzieci mają unikalną okazję poznawać świat z tej samej perspektywy. Wspólne podróże, wspólne doznania, a także wspólne zabawy mogą stać się ciekawym doświadczeniem, przeżywanym podczas jazdy wózkiem. Obecność rodzeństwa sprzyja budowaniu silnej relacji, a także może po prostu sprawiać dzieciom radość. Jedynym minusem wózków jeden obok drugiego jest ich szerokość – wózek dziecięcy może nie zmieścić się w futrynie standardowych drzwi.