Zalety frachtu lotniczego

Zalety frachtu lotniczego

Fracht lotniczy ma kluczowe znaczenie dla wspierania globalnego systemu handlu. Każdego roku miliony towarów są transportowane drogą lotniczą. Transport lotniczy jest znany jako najlepsza alternatywa transportu, jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe.

Szybki transport przesyłek lotniczych

Przesyłki lotnicze to bez wątpienia najszybszą alternatywą transportu w porównaniu do transportu morskiego, drogowego lub kolejowego. Ze względu na swoją prędkość transport lotniczy jest szczególnie skuteczny w przypadku transportu towarów na większe odległości.

Samoloty zazwyczaj poruszają się z prędkością około 900 kilometrów na godzinę. Przesyłki lotnicze docierają drogą powietrzną z jednego kontynentu na drugi często w kilka godzin. Czy otrzymanie towaru na czas jest Twoim najwyższym priorytetem? Przesyłki lotnicze są wysoce niezawodne, ponieważ linie lotnicze mają tendencję do nadążania za rozkładem z niezawodnym czasem przylotu i odlotu. Nawet nieudany lot nie spowodowałby dużego opóźnienia, ponieważ większość usług frachtu lotniczego działa codziennie, często z odlotem co godzinę. Tym samym kurier zagraniczny z wykorzystaniem samolotu jest najefektywniejszym sposobem dostarczenia produktu.

Wysyłasz przesyłki gdzie chcesz

Czy potrzebujesz wysłać towar do odległego miejsca docelowego? Trasy transportu morskiego, drogowego i kolejowego zwykle obejmują główne sieci transportowe. Wiele linii lotniczych ma jednak dużą sieć miejsc docelowych obejmującą prawie cały świat. Oznacza to, że dzięki frachtowi lotniczemu możesz wysyłać swoje towary niemal wszędzie. Czy obawiasz się, że Twoje towary zostaną uszkodzone lub skradzione? Towary wysyłane drogą lotniczą podlegają minimalnej obsłudze, co czyni fracht lotniczy jedną z najbezpieczniejszych alternatyw. Na lotnisku kontrole bezpieczeństwa ładunków są ściśle zarządzane, a większość towarów jest odprawiana w ciągu kilku godzin. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia i kradzieży.