Zdobywaj pozycje także lokalnie

Zdobywaj pozycje także lokalnie

Pozycjonowanie stron to skomplikowana dziedzina szerokiej kategorii, jaką jest promocja w Internecie. W swoim najprostszym wydaniu jest zwykle nieskuteczna, ponieważ zdarza się, że pozycjonowanie stron internetowych dla usług takich, jak drobne remonty, prowadzone jest w ujęciu globalnym. Innymi słowy, mała firma rodzinna z niewielkiej miejscowości konkuruje w wyszukiwarce z dużymi firmami z Warszawy i Poznania, co jest nie tylko bezsensowne, ale i kosztowne. W takich sytuacjach potrzebne jest pozycjonowanie stron internetowych w ujęciu lokalnym.

Lokalne podejście do pozycjonowania

Pozycjonowanie stron www w ujęciu lokalnym ma na celu zdobycie realnych klientów, którzy mogą być zainteresowani usługą. Oczywistym jest, że wielkie firmy lub firmy z innego krańca kraju nie są naszą konkurencją, więc nie ma sensu z nimi konkurować. Osoba, która chce wyremontować łazienkę w Szczecinie na pewno nie będzie zainteresowana usługami remontowanymi oferowanymi przez firmę z Radomia. Jest to zupełnie oczywiste, ale działanie Internetu sprawia, że jeśli klient zapyta po prostu o usługi remontowe lub najlepsze usługi remontowe, dostanie informacje z całego kraju. Nie jest tak do końca, ponieważ Google zawsze bierze pod uwagę kwestie związane z lokalizacją, ale tylko w pewnym stopniu. Można się postarać, by korzystało z nich bardziej

Dodajemy miasto do frazy

Pozycjonowanie stron www w ujęciu lokalnym wychodzi naprzeciw faktowi, że wielu internautów dodaje do swojego wyszukiwania miasto lub region. Wtedy pozycjonowanie stron w Internecie może się odnosić do bardziej szczegółowej frazy, dzięki czemu nie trzeba konkurować z całym krajem, a klient odnajdzie nas łatwiej.