Co można zrobić z kulek magnetycznych?

Jeśli interesuje Cię, co można zrobić z kulek magnetycznych, wiedz, że masz wiele możliwości i ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Kuleczki magnesowe to wyjątkowa zabawka, ponieważ pozwala zaangażować dziecko (i nie tylko) na długie godziny i tym samym zapomnieć o nudzie. Przede wszystkim jednak rozwija pomysłowość i twórcze myślenie. W tym artykule opowiemy Ci dokładniej o tej zabawce i pokażemy, co można zbudować z magnetycznych kulek.

Kulki magnetyczne – co to jest?

Kulki magnetyczne to wyjątkowa układanka-łamigłówka. Różni się jednak od popularnych klocków czy kostki Rubika. Jest to zestaw neodymowych kulek, które mają różną polaryzację, co oznacza, że nie wszystkie kulki przyciągają siebie nawzajem. Połączenie ich ze sobą nie jest więc takie łatwe. Magnesowe kulki to oczywiście świetna łamigłówka, która pomoże Ci się odstresować i pokonać nudę w deszczowy dzień. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile kosztują magnetyczne kulki, ponieważ ich cena zależy od wielkości elementów i ich liczby w zestawie. Alternatywą dla nich są m.in. klocki magnetyczne 200 elementów i klocki magnetyczne 250 elementów.

Co dokładnie można zrobić z kulek magnetycznych?

Jeśli masz już swoje pierwsze kulki magnetyczne, pewnie zastanawiasz się, co można z nimi zrobić, a dokładniej jakie wzory można z nich skonstruować. Polecamy zacząć od prostych brył takich jak kula czy sześcian. Później, gdy nabierzesz wprawy, możesz tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje. Zdziwisz się, gdy zobaczysz, co można zbudować z tak niepozornych kulek magnetycznych.

Biżuteria

Magnetyczne kulki dla dzieci doskonale nadają się do tworzenia oryginalnych dodatków. Kiedy opanujesz już podstawy układanki, stworzenie bransoletki czy koralików nie będzie dla Ciebie problemem. Jeśli jesteś już na zaawansowanym poziomie, możesz spróbować zrobić pierścionek czy wisiorek.

Zwierzątka

Małe kulki magnetyczne służą do wykonywania różnych kształtów. W sieci możesz zobaczyć kotki, myszki, ślimaki i inne zwierzątka stworzone tą metodą. Są one zdecydowanie trudniejsze do wykonania. Wymagają też więcej doświadczenia i czasu niż budowa prostych brył, ale efekt wynagradza poświęcenie!

Domek

Jest to czasochłonna i wymagająca konstrukcja, ale niezwykle efektowna. Warto poświęcić nieco więcej czasu, żeby móc pochwalić się kolorowym kunsztownym domkiem. Do wykonania tej budowli z kulek najlepiej użyć co najmniej dwóch zestawów.

Dla kogo są przeznaczone kulki magnetyczne?

Kulki magnetyczne przeznaczone są dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Jest to świetna rozrywka, która pomoże odstresować się po szkole lub pracy. Będzie wspaniałą układanką dla uczniów, ponieważ uczy koncentracji. Standardowe małe kulki magnetyczne nie są jednak odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Zabawka ta może okazać się dla nich zbyt skomplikowana i istnieje ryzyko połknięcia pojedynczych elementów. Dla smyków powyżej trzeciego roku życia możesz jednak wybrać klocki magnetyczne, które ma w ofercie nasz sklep z zabawkami online.