Czym są wegańskie kosmetyki?

kosmetyki

Kosmetyki oparte na naturalnych składnikach cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich są również kosmetyki dla wegan.

Kosmeceutyki: jakie są?

Kosmeceutyki powstają na bazie ziołowych ekstraktów i wyciągów roślinnych. Kosmetyki dla wegan powstały dzięki wysiłkom osób, którym nie obce są zdobycze farmacji, ale przede wszystkim bogate doświadczenia medycyny ludowej. Kosmeceutyki nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Tylko takie mogą zostać nazwane kosmetyki dla wegan. Kosmetyki te kupują nie tylko weganie. Kosmeceutyki nie są testowane na zwierzętach, kupują je więc także osoby, które po prostu kochają zwierzęta. Kosmetyki dla wegan wybierają najbardziej świadomi konsumenci. Po kosmetyki te warto sięgnąć nie tylko z troski o zwierzęta i środowisko naturalne. Produkty wegańskie są bardzo łagodne, sprawdzają się do pielęgnacji skóry wrażliwej. Mogą też być używane przez osoby ze skłonnością do podrażnień.

Tych składników nie zawierają kosmeceutyki

W kosmetykach wegańskich nie ma składników takich jak: kolagen, keratyna, elastyna. Każde z tych białek jest pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyki dla wegan nie zawierają także ambry, cywetu i piżma. W kosmetykach wegańskich znajdują się wyłącznie naturalne roślinne lub mineralne składniki. Są to produkty bardzo przyjazne dla człowieka i środowiska. Wszystkie składniki do produkcji wegańskich kosmetyków dobiera się niezwykle starannie. Są to produkty, których skuteczność jest tak samo wysoka, jak tradycyjnych kosmetyków.