3 najpopularniejsze urządzenia do wzmacniania sygnału

3 najpopularniejsze urządzenia do wzmacniania sygnału

Jeżeli zmagałeś się z kiepskim zasięgiem któregoś ze swoich urządzeń, to na pewno zastanawiałeś się, czy istnieją urządzenia do wzmacniania sygnału, które wyeliminowałyby Twój problem. Jeżeli kiedykolwiek przemknęło Ci przez myśl „jak mogę wzmocnić sygnał swojego WiFi”, to nie martw się – w tym artykule wszystko Ci wyjaśnimy.

Wzmacniacz sygnału – co to jest?

Urządzenia do wzmacniania sygnału to specjalne urządzenia elektroniczne, które służą do zwiększenia zasięgu. Ich zadaniem jest wytworzenie sygnału, który stanie się wzmocnionym sygnałem wejściowym. Wzmacniacze działają na prąd i dzieli się je m.in. ze względu na parametr sygnału, konstrukcję układu, klasę pracy urządzenia oraz rodzaj wzmacnianego sygnału.

Jeżeli zaczniesz już szukać dla siebie idealnego wzmacniacza sygnału, najpierw zastanów się, jaki rodzaj urządzenia potrzebujesz. Na rynku jest bowiem wiele wzmacniaczy, a każdy służy do czego innego. Popularne wzmacniacze sygnału w systemach automatyki to m.in. wzmacniacz wysokich napięć czy wzmacniacze lampowe. Tych urządzeń jest bardzo dużo, dlatego jeżeli zastanawiasz się, jaki wzmacniacz sygnału użyć do systemu automatyki, to zastanów się najpierw, do czego konkretnie potrzebujesz tego urządzenia. Inaczej możesz kupić przedmiot, który w ogóle nie będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Popularne wzmacniacze sygnału

Popularne urządzenia do wzmacniania zasięgu to:

  • wzmacniacz zasięgu WiFi – służy do wzmocnienia sygnału sieci bezprzewodowej,
  • wzmacniacz zasięgu RGB – umożliwia rozbudowę instalacji RBG; dzięki wzmocnionym sygnałom możliwe jest podłączenie większej ilości taśmy niż jest to napisane na sterowniku RGB,
  • wzmacniacz zasięgu GSM – polepsza jakość transmisji danych i niweluje szumy podczas rozmów telefonicznych.

Jak mogę wzmocnić sygnał?

Zwykle należy kupić specjalne urządzenie, które należy podłączyć do prądu i skonfigurować z istniejącym już sprzętem, który ma słaby zasięg. Zazwyczaj jest to proste, bo urządzenia same się konfigurują, jednak wszystko zależy od tego, jaki zasięg chcesz zwiększyć. Zwiększenie zasięgu WiFi będzie dużo prostsze niż zwiększenie długości taśmy RGB przy pomocy wzmacniacza.

Wzmocnienie sygnału – ile kosztuje?

Ile kosztuje wzmocnienie sygnału? Cena zależy od wzmacniacza. Pamiętaj jednak, że zakup i montaż wzmacniacza GSM, który nie został zainstalowany przez operatora, jest nielegalny. Paradoksalnie takie urządzenia można bez problemu kupić w sieci, jednak to odradzamy.

Urządzenia do wzmacniania sygnału WiFi można kupić już za 50 złotych, ale są też modele, które kosztują około 300 złotych.

Wzmacniacze sygnału zwiększają zasięg urządzeń elektronicznych. Działają na energię elektryczną i różnią się od siebie m.in. parametrem sygnału, rodzajem wzmacnianego sygnału, pasmem przenoszenia czy dedykowanym zastosowaniem. Przed zakupem zastanów się, jakiego rodzaju wzmacniacza potrzebujesz i czy aby przypadkiem jego stosowanie jest legalne (w przypadku wzmacniaczy GSM jest to niezgodne z prawem). Najpopularniejsze są oczywiście urządzenia do wzmacniania sygnału WiFi, które są też jednymi z najtańszych urządzeń tego typu. Mamy nadzieję, że tym artykułem wyczerpaliśmy odpowiedź na Twoje pytanie „jak mogę wzmocnić sygnał”, ale w razie wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem.