Kilka słów o karmach dla psów i kotów

pies

Opinie o diecie dla psów i kotów są bardzo różne. Osoby, które zdecydują się na posiadanie psa lub kota nie mogą zapomnieć, że to od ich decyzji, jakie je będą żywić zależy zdrowie zwierząt. Dla czworonogów na pewno nie są dobre resztki obiadu. Nie ma już dzisiaj żadnych jednak problemów z zakupem odpowiedniej karmy dla psa albo karmy dla kota.

Odpowiednia karma dla psów i kotów? Co to znaczy?

Karmy dla psów i kotów powinny zawierać jak największą ilość składników, którymi żywili się przodkowie udomowionych psów i kotów. Zarówno psy i koty to mięsożercy, a więc karma dla nich powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Karma dla psa lub kota: jaką wybrać?”.Oczywiście w diecie psów i kotów mogą znajdować się także zboża i inne produkty pochodzenia roślinnego, jednak powinno dominować w niej mięso. Dlatego wybierając karma dla psów bądź karma dla kotów należy dokładnie czytać jej skład, niektóre bowiem zawierają mięso jedynie w śladowych ilościach.

Karma dla psów i kotów:wybieraj mądrze

Nie wystarczy jedynie wybrać drogą karmę, gdyż droga nie musi oznaczać dobra. W sklepach dostępne są zarówno suche karmy dla psów, jak i mokre karmy dla psów. Nie można zapomnieć, że wybierając tą pierwszą należy pilnować, aby w misce nie zabrakło świeżej wody. Szczególnie dużo troski należy włożyć w nakłonienie do picia wody koty. W przypadku kota, który nie lubi pić wody rozwiązaniem okażą się karmy dla kotów mokre. Warto też wiedzieć, że wiele kotów chętniej pije wodę delikatnie ciurkającą z kranu niż tę z miseczki.