Odzież robocza: po co jest potrzebna?

Odzież robocza: po co jest potrzebna?

Na bezpieczeństwo i komfort pracy wpływa wiele elementów. Jest wiele zawodów, których wykonywanie wymaga stosowania odzieży roboczej. Jakie cechy powinna posiadać dobra odzież robocza?

Koszulki robocze: jeden z rodzajów odzieży roboczej

Do odzieży roboczej zaliczamy: spodnie, koszule, kamizelki, koszulki robocze. Koszulki robocze oraz pozostałe elementy odzieży roboczej muszą spełniać pewne określone cechy. Koszulki robocze powinny być przede wszystkim odporne na zabrudzenia i wytrzymałe. Odzież robocza, której zadaniem jest ochrona własnej odzieży przed zabrudzeniem powinna być uszyta z materiałów wysokiej jakości. Decydując się na kupno koszulek roboczych do wyboru są między innymi koszulki uszyte z bawełny albo z bawełny z dodatkiem sztucznych włókien. Koszulki robocze wyprodukowane z bawełnianych włókien z dodatkiem syntetycznych są bardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia niż te uszyte z czystej bawełny.

Koszulki robocze nie muszą być szare

Czasy, gdy koszulki robocze dostępne były tylko w szarych, burych kolorach już dawno odeszły do przeszłości. Dzisiaj pracownicy mogą chodzić w komfortowych, oddychających i kolorowych koszulkach. Do tego niektóre z nich mają wszyte elementy odblaskowe; dzięki temu koszulki te podnoszą bezpieczeństwo pracowników. Plusem koszulek są także pojemne kieszenie. Koszulki robocze są dzisiaj jednocześnie funkcjonalne i bardzo estetyczne. Możliwe jest zamówienie koszulek z logo firmy, z haftem lub graficznym nadrukiem. Koszulki sprawdzają się zarówno podczas prac wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.