Jak zaprojektować zaproszenie ślubne?

Jak zaprojektować zaproszenie ślubne?

Jeśli uważasz, że wzór na zaproszenia na ślub to tylko formalność, to poważnie się mylisz. Zapraszając gości wyrażasz wobec nich szacunek i cześć. Od tego, jakie będą wzory zaproszeń ślubnych, kiedy podasz je gościom, zależy czy przyjdą na twój ślub, w jakim nastroju i z jakim prezentem.

Styl zaproszeń ślubnych

Styl, w jakim odbędzie się twój ślub, powinien znaleźć odzwierciedlenie w zaproszeniu. W przypadku krewnych starszego pokolenia w tym przypadku lepiej przygotować klasyczne zaproszenia ślubne wzory. Te powinny być podpisane nie tylko pięknie, ale także czytelnie i wyraźnie. Dlatego wielu nowożeńców nie spieszy się z ręcznym podpisywaniem zaproszeń, ale robią to za pomocą komputera. Możesz jednak skontaktować się ze specjalną firmą lub agencją ślubną, w której specjaliści przygotują dla Ciebie zaproszenia na ślub wzór.

Inną opcją jest zamówienie do pisania tekstu profesjonalnego kaligrafa. Jednak szybkie znalezienie takiej osoby najprawdopodobniej nie będzie takie łatwe.

Czas, miejsce i podróż

Zaproszenie musi wskazywać miejsce i godzinę rozpoczęcia i zakończenia ceremonii ślubnej, a także uroczysty bankiet. Pamiętaj, aby wpisać dokładny adres i wszystkie niezbędne punkty orientacyjne w tekście. Uważaj, wskazując na przykład, który transport najlepiej jest dostać się do urzędu stanu cywilnego lub restauracji.

Jeśli gość lub goście pochodzą z innego miasta, zapewnij nocleg lub rezerwację hotelu. Bardzo ważne jest, w jakim stylu zostanie napisane zaproszenie. Dopuszczalne jest kilka opcji dla różnych grup gości. Nieformalna forma jest dla bliskich przyjaciół, pełna szacunku dla krewnych, oficjalna dla kolegów z pracy. Adresat zaproszenia jest zawsze wskazywany na samym początku za pomocą jednego z przedrostków: szanowany, drogi lub ukochany (w zależności od stopnia związku lub bliskości tej osoby do Ciebie). Jeśli zaproszenie jest skierowane do małżeństwa, imię żony powinno zawsze być pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *