Po co stosuje się lampy bakteriobójcze?

Po co stosuje się lampy bakteriobójcze?

Do zakażeń wewnątrzszpitalnych dochodzi w naszym kraju naprawdę bardzo często. Zakażenia te zagrażają nie tylko zdrowiu, ale także życiu pacjentów aktualnie przebywającym w danej placówce medycznej. Najlepszą ochroną przed tymi zakażeniami są lamy bakteriobójcze.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Lampy bakteriobójcze wykorzystują szkodliwe dla organizmów żywych promieniowanie UV. Dzięki temu lampy bakteriobójcze bardzo skutecznie niszczą nie tylko baterie, ale także zarodniki grzybów, pleśni oraz wirusy. Lampa bakteriobójcza dezynfekuje nie tylko powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Lampa bakteriobójcza może zostać wykorzystana także do dezynfekcji różnych powierzchni.

Różne rodzaje lamp bakteriobójczych

Lampa bakteriobójcza ma naprawdę bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Wyróżnia się więc kilka rodzajów tych lamp. Typem spotykanym wyjątkowo często jest lampa bakteriobójcza przepływowa. Lampa bakteriobójcza przepływowa ma wiele zalet. Na pewno plusem jest to, że lampa bakteriobójcza przepływowa może być używana w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Lampa UV bakteriobójcza może też być bezpośredniego działania. Lampy bakteriobójcze różnią się sposobem mocowania. Dostępna jest więc lampa UV bakteriobójcza mocowana na statywie. Lampa bakteriobójcza UV może też być montowana na suficie.

Lampa antybakteryjna jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna. Właściwie stosowana lampa UV bakteriobójcza nie jest groźna dla zdrowia. Promieniowanie, które emituje lampa bakteriobójcza UV nie wydostaje się na zewnątrz.