Metody usuwania kamieni nerkowych

Metody usuwania kamieni nerkowych

Kamienie w nerkach dokuczają sporej liczbie osób w naszym kraju. Wśród chorych zdecydowanie więcej jest mężczyzn niż kobiet. Dopóki kamienie nie dają żadnych objawów, nie ma większego problemu. Jeśli jednak pojawiają się silne dolegliwości bólowe, trzeba je usunąć. Usuwanie kamieni nerkowych jest dzisiaj zabiegiem, którego pacjenci nie muszą się obawiać. Medycyna dysponuje bardzo nowoczesnymi metodami. Usuwanie kamieni nerkowych może się odbyć nawet metodami, które są bardzo mało inwazyjne. Coraz częściej proponuje się pacjentom usuwanie kamieni nerkowych metodą RIRS.

Nowoczesne usuwanie kamieni

Lekarze mają do dyspozycji coraz bardziej nowoczesne metody usuwania kamieni nerkowych. Operacje, które wymagają rozcinania nerki zastąpiło małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego tą metodą? Małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS to jeden z zabiegów, który stwarza najmniejsze ryzyko wystąpienia powikłań.

Kto może poddać się zabiegowi?

Małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS może zostać wykonane u wszystkich pacjentów, szczególnym wskazaniem do jego wykonania jest otyłość. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego najbardziej nowoczesną metodą? Podczas operacji kamienie usuwane są przy pomocy lasera holmowego i giętkiego endoskopu. Metoda sprawdza się do usuwania zarówno małych, jak i większych kamieni.

Więcej o tym na czym polega usuwanie kamienia nerkowego osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym innym artykule.