Jak karmić psa?

Jak karmić psa?

Osoby, które zdecydowały się przygarnąć do swojego domu psa, potrzebują kilku bardzo ważnych rzeczy. Część z nich można kupić, jeszcze zanim nowy lokator zjawi się w domu. W domu przed przybyciem nowego lokatora powinna znaleźć się smycz, obroża, miski, posłanie oraz zapas karmy. Jaka karma dla psa będzie najlepsza? To pytanie zadawane przez osoby przygarniające psa wyjątkowo często. Spróbujmy na nie odpowiedzieć/

Jak prawidłowo karmić psa?

Karma dla psa powinna być przede wszystkim dostosowana do jego wieku. Inne jest zapotrzebowanie na składniki odżywcze szczeniaka, jeszcze inne dorosłego psa, a inne psa seniora. Należy pamiętać o tym, że karma dla psa powinna też być dobrze zbilansowana. Musi dostarczać mu białek, węglowodanów, witamin i pierwiastków mineralnych. Osoby, które zdecydują się same przygotowywać swojemu pupilowi posiłki, muszą pamiętać o tym, że nie można do nich dodawać żadnych przypraw, nie wolno dodawać do nich nawet soli. Na samodzielne przygotowywanie posiłków decyduje się jednak mało osób, gdyż jest to kłopotliwe.

Jaką karmę wybrać?

Do wyboru w sklepach zoologicznych jest mokra i sucha karma dla psów. Wybierając karmę dla psa musimy pamiętać o tym, że najlepszym źródłem białka dla psa jest mięso. Dobra karma wśród składników powinna więc zawierać na pierwszym miejscu właśnie mięso. Do tego w dobrej karmie jest mała ilość sztucznych barwników i konserwantów. Taka karma jest jednak droga, nie wszystkich właścicieli psów jest stać na taką karmę. Podając psu suchą karmę należy zapewnić mu stały dostęp do wody.