Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okres wiosenno-letni to czas, gdy na brak słońca nie można narzekać. Promienie słoneczne korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu każdego człowieka, nie mniej jednak – jak mówi znane przysłowie – co za dużo, to nie zdrowo.

Nadmiar promieni słonecznych może być niebezpieczny, szczególnie dla wrażliwych oczu, dlatego też wskazane jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych, które zapewnią wymaganą ochronę.

Bezpiecznie i efektownie

Okulary przeciwsłoneczne to rozwiązanie, które w prosty sposób łączy przysłowiowe przyjemne z pożytecznym – wystarczy wybrać model, który będzie współgrał z typem urody danej osoby. Wiadomo jednak, że nawet najbardziej efektowne okulary nie zapewnią ochrony, jeśli nie będą posiadały odpowiedni wysokiego filtra UV.

W tym momencie warto podkreślić, że praktycznie wszystkie modele markowe to okulary słoneczne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, czego najlepszym potwierdzeniem są certyfikaty dołączane do zestawu. Fakt ten dotyczy przede wszystkim okularów przeciwsłonecznych, które są nabywane w salonach optycznych lub autoryzowanych punktach sprzedaży.

Okulary słoneczne z filtrem na pierwszy rzut oka nie różnią się od modeli bez przedmiotowego zabezpieczenia, ich funkcjonalność jest natomiast znacznie lepsza.

Godny podkreślenia jest także fakt, że okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV można znaleźć także wśród propozycji niemarkowych, oferowanych przez salony optyczne – zdecydowanie należy natomiast unikać chińskich podróbek, które bardzo często z ochroną nie mają nic wspólnego.