O lampach bakteriobójczych słów kilka

O lampach bakteriobójczych słów kilka

Na wyposażeniu wielu placówek medycznych nie powinno zabraknąć specjalnych lam bakteriobójczych. W walce z zakażeniami wewnątrz szpitalnymi lampy bakteriobójcze okazują się bardzo skutecznym orężem.

Jakie jest wykorzystanie lamp bakteriobójczych?

Lampy bakteriobójcze mogą zostać wykorzystane do odkażania nie tylko bardzo różnych powierzchni. Lampy bakteriobójcze stosuje się także do odkażania powietrza. Lampa bakteriobójcza emituje promienie UV. Jest to promieniowanie niewidoczne dla ludzkiego oka. Jednym z rodzajów tego promieniowania jest promieniowanie UVA.

Dla organizmów żywych (także dla bakterii) jest ono zabójcze. Lampa bakteriobójcza najczęściej jest oparta właśnie na tym rodzaju promieniowania. Plusem jest to, że lampa bakteriobójcza niszczy nie tylko bakterie, ale także wirusy, grzyby i pleśnie.

Różne rodzaje lamp bakteriobójczych

W sprzedaży znajdują się obecnie różne rodzaje lamp bakteriobójczych. Do wyboru jest między innymi emitująca promieniowanie UV-C lampa bakteriobójcza przepływowa. Lampa bakteriobójcza UV to sprzęt, który może być używany bez żadnych obaw.

Lampa bakteriobójcza UV może być włączana i wyłączana przy pomocy pilota. Szczelna obudowa zapobiega wydostawaniu się szkodliwego promieniowa na zewnątrz lampy, dzięki czemu lampa bakteriobójcza UV może być stosowana w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Lampa antybakteryjna sprawdzi się nie tylko w szpitalach i przychodniach. Lampa antybakteryjna może znaleźć się także na wyposażeniu przedszkoli czy szkół. Lampa bakteriobójcza UV jest bezpieczna.