Urządzenia ostrzegawcze w mieszkaniu – czujniki

Urządzenia ostrzegawcze w mieszkaniu - czujniki

Ogień to żywioł, który bardzo szybko może wymknąć się spod kontroli człowieka, zagrażając jego życiu. Ei Electronics – firma irlandzka, produkująca różnego rodzaju czujniki wykrywające czad, wysoką temperaturę oraz dym, zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też jej produkty zgodne są w pełni z europejskimi, tak samo jak polskimi wytycznymi, obejmującymi normy ISO.

Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie one mogą na czas uprzedzić rodzinę o niebezpieczeństwie, która zdąży się ewakuować. Czy pożary to jednak aż tak częste zjawisko? 

Przezorny zawsze ubezpieczony 

W wiadomościach przesadzają, gazety szukają sensacji, a portale internetowe powtarzają się. Tak wielu ludzi często reaguje na tragedię i wzmiankę o pożarze. Liczby mówią jednak same za siebie i nie da się ich podważyć. W samym 2019 roku doszło do przeszło 153 520 pożarów z czego aż 31 994 dotyczyło mieszkań oraz domków jednorodzinnych.

Z pewnością nie jest to mało. Produkty Ei Electronics nie są dużych rozmiarów, ale są w stanie w porę ostrzec przed zbliżającym się zagrożeniem, które w odpowiednim czasie może zostać stłumione. A jest o co zabiegać, bo na szali stoi życie, zdrowie, cały majątek oraz dach nad głową. 

Co jeszcze warto mieć w domu?

Czujnik przeciwpożarowy (dymu, wysokiej temperatury) sprawdzonej firmy Ei Electronics to podstawa, nie można jednak zapomnieć o innych środkach prewencyjnych, do których można zaliczyć chociażby regularne kontrole instalacji oraz urządzeń elektrycznych, jak i tych wykorzystujących paliwo. Mimo że nie ma takiego obowiązku, to w zanadrzu zawsze warto mieć również gaśnicę. Może ona spokojnie stać w szafce (dostępna jest w różnych rozmiarach), nie będzie więc problemów z jej przechowywaniem.